Диалуче е финансов консултант в една от многобройните мултинационални организации, превърнали Милано в хъб за международни капитали.
„Това място се промени изключително много в последните години. Стана много по-интернационално. Има толкова много инвестиции и толкова много култура. Хора, които няма да срещнеш в останалата част на Италия“ – споделя той.
Възможностите, които предоставят градове като Милано, привличат професионалисти от цял свят, които се развиват и остават да живеят в града. Според проучване, проведено миналата година, 85% от жителите на Милано не искат да живеят другаде, а 81 % вярват, че техният град трябва да се разглежда като икономически ролеви модел за подражание.
Париж, Амстердам, Мюнхен и Берлин основателно се стремят и надпреварват с Милано.
Космополитният град определено има сериозна инвестиционна политика и ползи от своята развита икономика, в чийто център за финансите, технологиите, дизайна и иновациите. Над 40 мащабни строителни проекта на стойност 12 милиарда долара ще бъдат стартирани в следващите 15 години, което само по себе си ще привлече още нови жители, в търсене на благополучие.
Процъфтяващите мегаградове, като Милано в Европа, крадат от богатството на човешкия ресурс и по-ниските възможности в по-малките градове и села тенденцията се засилва.
Определено може да говорим за известно разделение, където иновациите и икономическия растеж са на първо място, дори пред културата и очарованието на малките и спокойни градчета.