Вторият по големина ритейл парк в България отвори врати

г. Автор
ритейл парк

Над 25 млн. лв. е инвестицията в новия и втория по големина ритейл парк в България. Той се намира в Добрич и се разпростира на площ от 34 декара.

Отдаваемата търговска площ е 16 000 кв.м. Има паркинг за 440 автомобила. Зелените площи са 4.5 декара. Разположен е на мястото на бившия обувен завод „Добрич“.

Строителството на парка отне година и половина. Посетителите на „Търговски парк Добрич“ имат на разположение магазини от вериги като Lіdl, КіК, Dеісhmаnn, Ѕроrt Vіѕіоn, Оrаngе, Маt Ѕtаr, LС Wаіkіkі, ТЕDі и „Xипoлeнд“.

Към края на март на текущата година България разполага с 536 000 кв.м търговски паркове.

Интересна е разликата между българския и европейски модел на търговски паркове. У нас наемателите са основно известни вериги в хранително вкусовата промишленост, електрониката, мебелите, конфекцията. В Европа миксът е значително по-различен – кина, коуъркинг пространства, хотели, ресторанти.




Посетете и харесайте страницата ни във Facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *