Започва проект за многоетажен паркинг за над 6 млн. евро на Пристанище Бургас

г. Автор
Паркинг - Пристанище Бургас
Проектът за новия многоетажен паркинг на терминал Бургас-изток 1 включва 344 паркоместа, зарядни станции за електромобили и фотоволтаична централа на покрива.

Държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“ откри процедура за обществена поръчка за изграждането на мащабен многоетажен паркинг на територията на Пристанище „Бургас“.

Проектът ще бъде реализиран на терминал Бургас-изток 1 и е част от програмата за развитие и модернизация на държавните пристанища.

Прогнозната стойност на инвестицията е около 6,1 млн. евро без ДДС. Финансирането е осигурено по Програмата за изграждане, реконструкция, рехабилитация и поддържане на пристанищата – държавна собственост на ДП „Пристанищна инфраструктура“ за 2025 г.

Срокът за изпълнение на поръчката е до 500 календарни дни и включва всички етапи – от проектирането до окончателното завършване и въвеждане в експлоатация на обекта.

Имотът, предвиден за изграждането на паркинга, се намира в непосредствена близост до една от основните градски артерии на Бургас – ул. „Александър Батенберг“. Достъпът до съоръжението обаче ще се осъществява чрез локална улица, заложена за реализация по действащ подробен устройствен план.

Инвестиционният проект предвижда изграждането на надземен четириетажен паркинг с разгъната застроена площ най-малко 11 512 кв. м и застроена площ 2878 кв. м. Общият брой на паркоместата ще бъде 344, като на всеки етаж ще има обособени места за хора със специални потребности.

На партерното ниво са предвидени санитарни помещения, а в двата срещуположни ъгъла на сградата ще бъдат разположени стълбищни клетки. Проектът включва още зарядни станции за електромобили и велостоянки, в унисон с тенденциите за устойчива градска и транспортна инфраструктура.

На покрива на паркинга ще бъде изградена фотоволтаична централа с инсталирана мощност 300 kW, предназначена за покриване на собствените енергийни нужди на съоръжението.

Оферти по обществената поръчка могат да се подават до 23 февруари, след което ще бъде избран изпълнител за реализацията на проекта.




Посетете и харесайте страницата ни във Facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *